- Komerční sdělení -finance
DomůZahradaToyota zahájí sériovou výrobu elektromobilů

Toyota zahájí sériovou výrobu elektromobilů

Toyota Motors plánuje zahájit sériovou výrobu hybridních automobilů s možností dobíjení ze sítě. V prvním roce sériové výroby by je mělo sjet z montážních pásů 20.000 až 30.000. Dnes o tom informoval tokijský hospodářský deník Nikkei.
Toyota však prvních 500 kombinovaných elektromobilů dodá ještě do konce letošního roku. Pronájme je zejména vládním úřadům a společnostem, ale neuvedla, zda je pronájem zpoplatní.

Toyota chce své hybridní elektromobily prodávat za srovnatelnou cenu s cenou modelu Mitsubishi Motors, který má jen elektrický pohon. Model přišel na trh tento měsíc a prodává se po 47.800 USD (34.049 eur). Jedná se o tržní cenu bez státní dotace. Avšak Toyota prodává svůj Prius s benzinovo-elektrickým motorem za méně než polovinu. Model Toyoty však přejde na baterie při plném obsazení pouhých 20-30 kilometrů.

General Motors plánuje uvést na trh svůj elektrický model Chevy Volt na konci příštího roku. A chce mít ve svém výrobním programu až 14 hybridních modelů osobních aut. Informovala o tom agentura Reuters.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek