- Komerční sdělení -finance
DomůZahradaObchodníci se budou muset přizpůsobit novým trendům

Obchodníci se budou muset přizpůsobit novým trendům

Na obchodníky čekají v příštích letech nové výzvy. Jejich úspěšnost na trhu bude záviset na jejich schopnosti přizpůsobit se sociodemografickým změnám. Přibývat bude „stříbrovlasé“ obyvatelstvo, které má obecně jiné nákupní návyky než mladá generace. Vyplývá to z výstupů 59. konference o spotřebitelském chování v Norimberku, kterou 3. července organizovala společnost GfK.
„Tento vývoj zásadně ovlivní osobní spotřebu, která bude v menší míře určována samotným počtem lidí a v mnohem větší míře bude ovlivňována jejich sociodemografickou charakteristikou a postoji,“ vysvětlil ředitel berlínského Institutu pro populaci a rozvoj Reiner Klingholz. Přibývat bude starší generace. Pro rozvoj Evropy bude klíčové najít sociální a ekonomické modely, které by starému kontinentu zajistily prosperitu i bez populačního růstu.

„Půrodnost v Evropě podstatně klesá už od poloviny 70. let a odborníci předpovídají, že do poloviny tohoto století bude na kontinentu asi o 50 milionů Evropanů méně,“ konstatoval Klingholz. Zároveň bude podle něj pokračovat migrace obyvatelstva převážně z východu na západ Evropy. Obchodníci by se tak měli zaměřit i na potřeby a spotřebitelské zvyklosti migrantů. Ti totiž začínají být stále důležitější než spotřebitelé místních oblastí.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek