- Komerční sdělení -finance
DomůZahradaSoudce schválil prodej majetku General Motors Corp.

Soudce schválil prodej majetku General Motors Corp.

Newyorský soudce v neděli schválil prodej automobilky General Motors Corp, která 1. června požádala o ochranu před věřiteli.
Tento krok umožňuje prodat nejziskovější aktiva firmy. Soudce Robert Gerber uvedl, že prodej „zabrání smrti pacienta na operačním stole“. Automobilka GM poznamenala, že v případě neschválení prodeje by musela jít do likvidace. „Pokud by GM šel do likvidace, nic by nezbylo nejen pro akcionáře, ale ani pro nezajištěné věřitele,“ uvedl soudce ve zprávě.

Na základě dohody bude Nový GM mít nejlepší části staré firmy včetně značek Chevrolet a Cadillac s méně drahou pracovní silou, menší sítí prodejců a mnohem menšími dluhy. „Starý GM“, ve kterém zůstávají nepopulární značky, nepotřebné závody a závazky, zůstává v režimu bankrotu a půjde do likvidace. Americké ministerstvo financí souhlasilo s tím, že na financování nové firmy poskytne 60 miliard. USD. V této částce je zahrnuto 50 miliard. USD, za které ministerstvo financí obdrží v nové společnosti 60procentní podíl. Odborový svaz UAW bude v nové firmě mít 17,5%, kanadská vláda 12procentní podíl a držitelé dluhopisů GM by měli získat 10% nové společnosti.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek